Przewodnik Tatrzański Zakopane

Sylwia Solarczyk

 

W Witów eXtreme przekonaliśmy już wielu klientów, że na wycieczkę w góry, Zakopane lub do jaskini warto wybrać się z przewodnikiem tatrzańskim. W zależności od Twoich oczekiwań, nasz przewodnik tatrzański, Zakopane i piękno tatrzańskiej przyrody pokaże Ci od nieznanej dotychczas strony.

Mimo, iż atrakcje takie, jak ekscytująca wycieczka w góry lub zwiedzanie Zakopanego zapadną na długo w twojej pamięci, warto skorzystać także z oferowanych przez nas wypadów stricte tematycznych, o charakterze geologicznym lub przyrodniczym. Na początku wyjazdu warto sięgnąć po możliwość bliższego poznania malowniczych dolin tatrzańskich. Zwiedzanie jaskiń, wycieczka w góry, zabytki Zakopanego, lub wizyta w tatrzańskim schronisku, powinna zostać zatem poprzedzona rozgrzewką. Wśród miejsc uznawanych przez wielu naszych gości za obowiązkowe, nasz zakopiański przewodnik tatrzański poleca szczególnie trasę z Kuźnic do Doliny Kondratowej, Morskie Oko, Rusinową Polanę czy też - związaną onegdaj z przemysłem hutniczym - Dolinę Kościeliską. Gwarantujemy, że jeśli chociaż raz odwiedzisz, któryś z tych punktów, zapragniesz wracać tam przy każdej nadarzającej się okazji. Warto mieć na uwadze także, że nasz przewodnik tatrzański Zakopane zaprezentować Ci może również piękno jaskiń tatrzańskich.

Tym, którzy z kolei zdążyli się już rozsmakować w urodzie tatrzańskich dolin i przepastnych jaskiń, proponujemy wycieczki w zakopiańskie góry , które - zależnie od upodobań - oferują mniejsze lub większe wyzwania. Osobom lubującym się w trasach nie wymagających dużej ilości wysiłku, ale zapewniających piękne widoki, nasz przewodnik tatrzański, Zakopane i jego okolicę pokaże od strony miejsc takich, jak Dolina Pięciu Stawów, która uważana jest przez wielu naszych gości za najwspanialszy element krajobrazu Tatr. Z naszym zakopiańskim przewodnikiem tatrzańskim odnajdziesz wewnętrzny spokój, wyruszając również na sześcio-godzinną wyprawę od pięknej Hali Gąsienicowej, aż po usytuowany u stóp Kazalnicy wysokogórski Czarny Staw. Jeśli szukasz czegoś mniej popularnego, rozważ także trasę prowadzącą żółtym szlakiem od schroniska w Dolinie Chochołowskiej do granicznego szczytu Tatr Zachodnich - Grzesia.

Gdybyś natomiast chciał wyruszyć drogą bardziej wymagającą, nasz przewodnik tatrzański Zakopane może pokazać Ci z zupełnie innej perspektywy. Szukając silnych wrażeń z pewnością powinieneś wziąć udział w zdobywaniu Giewontu - jednego z najpopularniejszych szczytów po stronie Tatr Zachodnich, który w całości znajduje się na obszarze Polski. W towarzystwie naszego zakopiańskiego przewodnika tatrzańskiego możesz też spróbować swoich sił w walce z potężnym masywem górskim, prowadzącym na Kasprowy Wierch lub podjąć wyzwanie oferowane przez, leżący ponad 2000 metrów nad poziomem morza, Wołowiec.

Pamiętaj także, że przy niezwykłych, ale także wyczerpujących przeżyciach, jakie gwarantuje wycieczka w góry, warto rozważyć Zakopane, jako miejsce na chwilę odpoczynku i regeneracji. Właśnie z tego powodu organizujemy również zwiedzanie sanktuariów, kościołów i zabytków na terenie samego Zakopanego. Po ciężkiej wycieczce w góry, Zakopane i odwiedzenie miejsc takich, jak Gubałówka czy Wielka Krokiew będą stanowić dla Ciebie miłą formę regeneracji i wypoczynku.

Witów eXtreme – zapraszamy na wspólną przygodę.

Jaskinie tatrzańskie

 

Jaskinie tatrzańskie zawsze wzbudzały zainteresowanie – najpierw wśród zbójników, którym służyły za kryjówki, potem wśród speleologów, którym zawdzięczamy ich dogłębne poznanie i eksploracje aż w końcu wśród turystów, dla których są niemałą atrakcją i odmianą w poznawaniu gór „od środka”.

W Tarach Polskich udostępnionych dla ruchu turystycznego jest sześć obiektów jaskiniowych:

  •  Jaskinia Mroźna (jedyna, która posiada oświetlenie elektryczne),
  •  Jaskinia Mylna,
  •  Jaskinia Raptawicka,
  •  Jaskinia Obłazkowa,
  •  Jaskinia Smocza Jama,
  •  Jaskinia Dziura.

Należy pamiętać, ż w jaskiniach – niezależnie od pory roku – panuje stała temperatura około 4- 5° C, dlatego wybierając się w podziemia tatrzańskie należy pamiętać o  ciepłym ubraniu oraz źródle światła – czołówce lub latarce.

 

 

 

 

DOLINY TATRZAŃSKIE, TATRY ZACHODNIE

(wycieczki tematyczne, przyrodnicze, geologiczne)

 

Tatry oraz tatrzańska przyroda charakteryzują się niepowtarzalnym pięknem o każdej porze roku. Możemy się o tym przekonać przemierzając doliny lub wznosząc się górskimi perciami w stronę szczytów.

Zapraszam do wspólnego poznania następujących dolin tatrzańskich:

- Dolina Kościeliska,

- Dolina Chochołowska,

- Morskie Oko,

- Rusinowa Polana,

- Dolina Strążyska,

- Dolina Małej Łąki,

- Dolina Olczyska,

- Kuźnice – Dolina Kondratowa,

- Dolina Białego – Ścieżka nad Reglami.

Polecam łatwe wycieczki górskie:

- Dolina Pięciu Stawów,

- Hala Gąsienicowa – Czarny Staw,

- Dolina Chochołowska – Grześ,

Jak i te bardziej wymagające:

- Czerwone Wierchy,

- Giewont,

- Ornak,

- Kasprowy Wierch,

- Starobociański Wierch,

- Grześ – Wołowiec.

Wycieczki po Zakopanem:

- zabytki Zakopanego,

- kościoły i sanktuaria,

- Wielka Krokiew,

- Zakopane – Gubałówka.

 

 

 

 

Cennik:

1. Wycieczki dolinne krótkie (do 4 godzin) do 50 osób – 350 – 400zł.

2. Wycieczki dolinne długie do 50 osób np. Morskie Oko, jaskinie turystyczne, Dolina Kościeliska i Chochołowska do schroniska - 400 – 450zł.

3. Łatwe wycieczki górskie do 35 osób – Hala Gąsienicowa, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Kasprowy Wierch – 450 – 500zł.

4. Wycieczki górskie do 25 osób – Giewont, Ornak, Wołowiec, Starobociański Wierch, Czerwone Wierchy, Przełęcz Karb – 500 – 600zł.

 

 Sylwia Solarczyk

Przewodnik Tatrzański

+48 606 529 782

Miejsce spotkania z przewodnikiem uzależnione jest od rodzaju i celu wycieczki.

 Istnieje możliwość transportu z i do miejsca zakwaterowania

 

Skontaktuj się ze mną